20
Gegužės 2024

ARIMEX CSR 2023: sveikesnė ir saugesnė ateitis būsimoms kartoms

„Arimex“ pristatė 2023-iųjų metų socialinės atsakomybės apžvalgą, kurioje pateikiami svarbiausi metų įvykiai įmonės atsakingos veiklos srityje. Pernai metai išsiskyrė visuomenės sveikos gyvensenos skatinimo iniciatyvų gausa, įmonė didino tvarių pakuočių panaudojimą, atliko CO2 pėdsako skaičiavimus. „Arimex produkcija buvo įvertinta aukščiausio laipsnio maisto saugos sertifikatu.

2023-iais „Arimex“ atsakingą veiklą vykdė remdamasi Jungtinių tautų Darnaus vystymosi tikslais. Prioritetinės įmonės veiklos sritys – produkcijos ir veiklos procesų kokybė, visuomenės sveikatinimas, aplinkai draugiškas vartojimas, tvari energiją ir ekonominio stabilumo užtikrinimas.

 

„2023-ieji – dar vieni kontrastingi, milžiniškų pokyčių ir neapibrėžtumo metai. Karai, politinis nestabilumas, humanitarinės krizės, uraganai pasaulio ekonomikoje žada viena – nežinomybė mus lydės ir toliau. Vis dėlto, tai nereiškia, kad turime sustoti, priešingai, kaip įmonė mes pasirinkome kelią į kiekvieną dieną žvelgti kaip į naują galimybę. Galimybę stiprinti tvirtesnius ryšius, puoselėti sveikesnes bendruomenes ir kurti šviesesnę ateitį būsimoms kartoms“, – akcentavo „Arimex“ įkūrėjas ir generalinis direktorius Arnas Jurskis.

Dėmesys kokybei ir aplinkos tausojimui

Pernai metais ypatingas įmonės dėmesys aukščiausiai „Arimex“ produkcijos kokybei užtikrinti buvo įvertintas aukščiausio BRCGS AA+ lygio sertifikavimo standartu. Tokį maisto saugos sertifikatą turi tik dvi panašaus dydžio įmonės Lietuvoje – ARIMEX viena iš jų. Šis įvertinimas parodo, kad „Arimex“ įsipareigojimai maisto saugai atitinka geriausias pasaulines praktikas.

Pernai „Arimex“ įgyvendino CO2 pėdsako skaičiavimus, kurie parodė, jog įmonė kasmet sėkmingai mažina CO2 kiekį, o taršos intensyvumas yra vienas žemiausių rinkoje, lyginant su kitais kategorijos gamintojais.

Pernai metais „Arimex“ tęsė perdirbamų pakuočių tiekimą. 2024 m. perdirbamų pakuočių vienetų (SKU) planuojama didinti 50 % . Šios pakuotės yra pagamintos iš 100 proc. perdirbamo plastiko. Sprendimas leidžia sutaupyti apie 10 proc. gamybos procese naudojamų energijos kaštų. Tyrimai rodo, jog perdirbamos pakuotės sumažina net iki 30 proc. anglies dvideginio pėdsako.

Gamtos išteklių tausojimo srityje įmonė pernai tęsė sprendimus, susijusius su žaliosios elektros energijos panaudojimu, dujų ir CO2 kiekio mažinimu patalpų ir vandens šildymui. Taip pradėtas įgyvendinti saulės jėgainių  diegimo projektas – 2024-iais metais 500 kW galios saulės elektrinė užtikrins 100 proc. ekologišką elektros energijos panaudojimą.

Motyvacija gyventi sveikiau

2023-ieji pasižymėjo svariu „Arimex“ indėliu ugdant visuomenės sveikos gyvensenos įpročius. Startavo nacionalinis projektas šeimoms „Dviratynės“, kurio metu žymiausi šalies dviratininkai saugaus važiavimo dviračiais išmokė apie 1000 šalies vaikų. Projektas aplankė šešis Lietuvos miestus, subūrė stiprią dviračių ir aktyvios gyvensenos bendruomenę, skatino draugišką dviračių kultūrą ir meilę sportui.

Įmonė rėmė  3 šalies sporto federacijas ir inicijavo daugiau nei 100 sveikos gyvensenos veiklų visuomenei, kuriose sudalyvavo daugiau nei 21 tūkst. žmonių.

Kokybiško gyvenimo būdo vertybės ir toliau puoselėtos įmonės viduje. Ypatingai aktyvus sezonas buvo „Arimex“ dviratininkų ir žygeivių klubams –  darbuotojai per metus įveikė daugiau nei 3 tūkst. kilometrų žygiuodami, Švedijoje vykusiame „Vätternrundan“ mynime ARIMEX komanda įveikė 300 km, mindami 11 val., merginų dviratininkių komanda sudalyvavo 100 km moterų važiavime „Minam100“. Iš viso darbuotojai turėjo galimybę sudalyvauti 30-tyje sveikos gyvensenos renginių.

Laimingesnei vaikystei

Pernai metais buvo užbaigtas „Gelbėkit vaikus“ globojamos šeimos namo tvarkymo projektas, trukęs 1,5 m. Širvintų rajone gyvenančios močiutės, kuri viena augina penkis anūkus,  name „Arimex“ komanda užsakė ir sudėjo naujus langus, savo rankomis apkalė namo fasadą ir atliko kitas reikalingas korekcijas, nudažė namo fasadą. 2024 metais projektas toliau bus tęsiamas, palaikant paramą šiai šeimai ir sutelkiant dėmesį į dar vienos šeimos paramą, sutvarkant jų namus.

Savanorystės ir socialinės pagalbos vertybės atsispindėjo ir „Arimex“ darbuotojo Tomo Rasčiuko iniciatyvoje, kuomet paskatintas tragiško įvykio savo artimoje aplinkoje jis ėmėsi misijos – paskatinti visuomenę dėvėti atšvaitus. Šiandien Lietuvoje tamsiuoju paros metu atšvaitus dėvi vos kas trečias šalies gyventojas. Akcijos metu Tomas išdalino 1000 atšvaitų, prie kurių nupirkimo prisidėjo ir įmonė.

Su ARIMEX 2023 m. socialinės atsakomybės apžvalga galite susipažinti čia (versija anglų k. čia).