07
Vasario 2024

„Arimex“ skyrė 100 tūkst. Eur paramą VU neliečiamojo kapitalo fondui

Riešutų ir džiovintų vaisių tiekėja „Arimex“ skyrė 100 tūkst. eurų vardiniam neliečiamojo kapitalo subfondui, kurio investicijų grąža bus skiriama Vilniaus universiteto (VU) bendruomenės judumą ir sveikatingumą skatinančioms iniciatyvoms remti.

„Tvirtai tikime, kad investicija į universiteto bendruomenės sveikatingumą padės puoselėti kultūrą, kurioje susijungia energija, entuziazmas, nauja jėga ir pozityvumas, skatinantys universiteto talentus siekti dar aukštesnių akademinių pasiekimų, garsinančių mūsų šalį“, – sako „Arimex“ įkūrėjas ir direktorius Arnas Jurskis.

 

„Arimex" siekiame kurti teigiamą pokytį visuomenėje, skatindami rinktis sveiką ir aktyvų gyvenimo būdą. Jau ilgus metus buriame bendruomenes, edukuojame, kasmet prisidedame prie šimtų sveikos gyvensenos iniciatyvų sėkmės. Šiandien didžiuojamės, jog šios mūsų pastangos pasieks ir Vilniaus universiteto bendruomenę", – apie filantropijos prasmę kalbėjo A. Jurskis.

Sveikatingumo iniciatyvų stiprinimu VU siekiama kasmet meilę sportui išugdyti bent pusšimčiui bendruomenės narių, kurie nuosekliai ir kryptingai propaguotų aktyvų gyvenimo būdą. Subfondo investicijų grąža metai iš metų užtikrins didesnes galimybes žmonių motyvacijai, treniruočių organizavimui ir dalyvavimui sporto renginiuose.

„Dėkoju bendrovei „Arimex“ už Vilniaus universiteto fondui parodytą pasitikėjimą ir skirtą paramą. Džiugu, kad Studentų maisto kūrėjai prisidės ir prie didesnio studentų judumo, sveikatingumo ir fizinės būklės gerinimo. O aš, kaip rektorius, prisimindamas jūsų paramą, jausiu didesnį įsipareigojimą demonstruoti lyderystę vis dar pajudant futbolo aikštėje ar pėstute keliaujant į darbą“, – susitikimo metu sakė VU rektorius prof. Rimvydas Petrauskas.

Sveiko ir aktyvaus gyvenimo būdo skatinimas – viena pagrindinių beveik tris dešimtmečius rinkoje veikiančios „Arimex“ socialinės atsakomybės krypčių. Kiekvienais metais įmonė inicijuoja daugiau nei šimtą aktyvios gyvensenos iniciatyvų, remia dešimtis šalies sporto federacijų ir sportininkų, investuoja į vartotojų edukavimą apie sveiką užkandžiavimą. Sveika gyvensena yra svarbi ir pačios įmonės kultūros dalis. „Arimex“ vadovo Arno Jurskio pasiekimų sąraše – įveikti didžiausi pasaulio maratonai ir 100 šalių aukščiausios viršukalnės, „Ironman“ triatlonas ir kt. Įmonės darbuotojai drauge dalyvauja sporto varžybose, į darbą mina dviračiais, biuro zonoje nerūkoma, nevartojama pridėtinio cukraus. Rinktis sveiką gyvenimo būdą skatinama ir finansiškai.

Anot VU fondo direktoriaus Justino Noreikos, „Arimex“ yra pirmasis įmonės vardo subfondas VU fondo sudėtyje, o visų dvylikos valdomų subfondų vertė jau siekia 0,9 mln. Eur, o tai sudaro sudaro apie 22 proc. nuo bendros VU neliečiamojo kapitalo vertės, siekiančios 4,3 mln. Eur. 2023 m. VU fondas uždarė su +9,7 proc. investicijų grąža.

VU fondo duomenimis, apribotos paskirties neliečiamojo kapitalo subfondų steigimas ir valdymas yra pasiteisinusi ir įprasta universitetinių fondų praktika. Didžiausiuose JAV universitetiniuose fonduose – po keletą tūkstančių filantropų lėšomis įsteigtų subfondų, kurių verčių suma dažnai viršija 75 proc. nuo bendros fondų vertės.