16
Kovo 2023

ARIMEX CSR 2022: indėlis žmogiškumui ir žalesniam rytojui

Tęsdama kasmetinę tradiciją, riešutų ir džiovintų vaisių tiekėja UAB „Arimex“ pristatė 2022-ųjų metų socialinės atsakomybės apžvalgą, kurioje pateikiami svarbiausi metų įvykiai įmonės atsakingos veiklos srityje. 2022-iais įmonė žengė svarbų žingsnį  surasdama naujus tvarių pakuočių sprendimus, tęsdama įsipareigojimus atsinaujinančių energijos šaltinių, bei aukščiausios produkcijos kokybei užtikrinimo srityse, ypatingą dėmesį skyrė visuomenės sveikos gyvensenos įpročių formavimui.

2022-iais „Arimex“ atsakingą veiklą vykdė remdamasi Jungtinių tautų Darnaus vystymosi tikslais. Prioritetinės įmonės veiklos sritys – produkcijos ir veiklos procesų kokybė, visuomenės sveikatinimas, aplinkai draugiškas vartojimas, tvari energiją ir ekonominio stabilumo užtikrinimas.

„2022-ieji metai neabejotinai parodė, kaip stipriai esame susiję tarpusavyje ir kokie stiprūs tampame, suvieniję jėgas. Kiekvienas mus lydėjęs iššūkis aiškiau nei bet kada leido pamatyti ir įvertinti, kiek iš tiesų esame įsipareigoję vieni kitiems ir savo bendruomenėms. Džiaugiamės galėdami pasakyti, kad visa „Arimex“ komanda neliko abejinga visų mus lydėjusių nelengvų pokyčių akivaizdoje. Prasidėjus karui ypatingą svarbą užėmė socialinės iniciatyvos: nuosekliai skyrėme paramą Ukrainai, skatinome bendrystę su bendruomene per naujai diegiamas darbuotojų savanorystės iniciatyvas. Nepaisant energetikos krizės laikotarpio, pernai metais itin didelį dėmesį skyrėme gamtos tausojimo sprendimams palaikyti: pradėjome vystyti saulės jegainės projektą, atradome aplinkai draugiškų pakuočių sprendimą, didinome tvaraus judėjimo galimybes Vilniaus mieste, tęsėme nulinės emisijos programas“, – svarbiausius praėjusių metų darbus vardija „Arimex“ įkūrėjas ir generalinis direktorius Arnas Jurskis.

Pakuotės draugiškos gamtai

Vienu svarbiausių 2022-ųjų pasiekimu galima laikyti tvarių „Arimex“ produkcijos pakuočių sprendimą, kurio paieškos truko bene dvejus metus.

„Tvari produkcijos pakuotė jau ne vienerius metus buvo mūsų tikslas, siekiant tvarios tiekimo grandinės stiprinimo. Visgi šioje srityje susidurdavome su dideliais iššūkiais. Mūsų tikslas buvo sukurti pakuotę, kuri būtų skaidri, tinkamai užtikrintų bedeguonės atmosferos palaikymą, būtų tinkama gamybos procese ir ekonomiška. Pernai metais, po ilgų, net dvejus metus trukusių, paieškų ir daug atliktų bandymų su skirtingais gamintojais, pirmą kartą pavyko sukurti pakuotę, atitinkančią mūsų kokybės reikalavimus“, – apie naujienas pasakoja „Arimex“ Vykdantysis direktorius Audrius Janiūnas.

Naujosios tvarios pakuotės yra pagamintos iš 100 proc. perdirbamo plastiko. Šis sprendimas leidžia sutaupyti apie 10 proc. gamybos procese naudojamų energijos kaštų. Tyrimai rodo, jog perdirbamos pakuotės sumažina net iki 30 proc. anglies dvideginio pėdsako.

„Tvari tiekimo grandinė – tai nenutrūkstamas procesas ir mūsų ilgalaikis tikslas. Puikiai suvokiame tvarios pakuotės svarbą šiame procese, todėl kitas mūsų žingsnis – toliau gerinti perdirbamų pakuočių skaidrumą, nes būtent skaidri plėvelė yra „Arimex“ prekių ženklo identiteto dalis, leidžianti mūsų vartotojams pamatyti viduje esančius produktus ir patiems įsitikinti jų kokybe. Šiuo metu naujosios pakuotės pristatytos Skandinavijos rinkai, tikimės, kad pasiekę geresnius plėvelės skaidrumo rezultatus šią galimybę galėsime pristatyti ir  Baltijos šalyse“, –  akcentuoja A. Janiūnas.

Prioritetas – tvari energija

Dar pačioje „Arimex“ veiklos pradžioje priimti gamtos išteklių tausojimo sprendimai, susiję su žaliosios elektros energijos panaudojimu, dujų ir CO2 kiekio mažinimu patalpų ir vandens šildymui, pernai metais  energetikos krizės sukeltus iššūkius leido pasitikti užtikrintai. Šių sprendimų palaikymas, siekiant užtikrinti šimtaprocentinį ekologiškos elektros energijos panaudojimą bei nulinės emisijos programą karšto vandens gamybai, yra vieni svarbiausių 2023 metų tvarios veiklos prioritetų.

Taip pat vienas iš prioritetų –  2022-iais pradėtas įgyvendinti saulės jėgainių  diegimo projektas – planuojama, kad 500 kW galios saulės elektrinė veikti pradės 2024 m. ir užtikrins 100 proc. ekologišką elektros energijos panaudojimą.

Motyvacija gyventi sveikiau

Kaip ir kasmet, pernai ypatingas dėmesys skirtas aukščiausiai „Arimex“ produkcijos kokybei užtikrinti. Įmonės įsipareigojimus maisto saugai, atitinkančius geriausias pasaulines praktikas, patvirtino jau trečius metus iš eilės suteiktas aukščiausias BRCGS AA lygio sertifikavimo standartas.

2022-ieji pasižymėjo svariu „Arimex“ indėliu ugdant visuomenės sveikos gyvensenos įpročius. Kokybės srityje pernai metais inicijuota vartotojų edukacinė kampanija, kurios metu žmonės buvo skatinami mokytis atpažinti riešutų kokybę. Siekiant gauti dar daugiau atgalinio ryšio iš „Arimex“ vartotojų, įkurtas riešutų mylėtojų klubas GO NUTS!

Įmonė tapo 7 šalies sporto federacijų generaliniu rėmėju, prisidėjo ir inicijavo daugiau nei 100 sveikos gyvensenos veiklų visuomenei, kuriose sudalyvavo daugiau nei 21 tūkst. žmonių.

Kokybiško gyvenimo būdo vertybės ir toliau puoselėtos įmonės viduje: darbuotojai per metus įveikė daugiau nei 10 tūkst. kilometrų į darbą vykdami dviračiais, o įmonės merginų dviratininkių komanda sudalyvavimo 100 km moterų važiavime „Minam100“. Iš viso darbuotojai turėjo galimybę sudalyvauti 30-tyje sveikos gyvensenos renginių.

Indėlis žmogiškumui karo akivaizdoje

Karo akivaizdoje „Arimex“ palaikė Ukrainą suteikdama produkcijos daugiau nei 40 tūkst. Ukrainos vaikų ir karių. Savo įsipareigojimus įmonė tęsė nutraukdama žaliavų importą iš Rusijos, aktyviai teikdama pagalbą Ukrainą remiančioms NVO organizacijoms, o atsiradus galimybei žaliavas pirkti iš Ukrainos, pirmenybė buvo suteikta būtent šiai šaliai.

Sunkumų akivaizdoje „Arimex“ nepamiršo ir jau daugiau nei 27-erius metus remiamos organizacijos „Gelbėkit vaikus“. Šią draugystę patikrino ir laikas, ir išbandymai – „Arimex“ yra vienintelis „Gelbėkit vaikus“ partneris, kuris savo gerumu su Lietuvos vaikais visus šiuos metus dalinosi be pertraukų.

Pernai metais įmonės darbuotojai, savo iniciatyva, ryžosi padėti Širvintų rajone gyvenančiai močiutei, kuri viena augina penkis anūkus: „Skaudi šeimos istorija palietė kiekvieną iš mūsų – tėčio netektis šeimą paliko gyventi visiškai perpučiamame name kiaurais langais, kur vaikai turėjo nakvoti šaltuose kambariuose. Su darbuotojais suformavome savanorių komandą ir nieko nelaukdami ėmėmės būtiniausių darbų: užsakėme ir sudėjome naujus langus, su vyrais apkalėme namo fasadą ir atlikome kitas reikalingas korekcijas, aprūpinome šeimą reikalingais daiktais. Mums svarbiausia, kad vaikai jaustųsi saugūs ir žinotų, jog ir sunkesniu metu jie nėra vieni, matytų gerą pavyzdį ir išsiugdytų teisingas vertybes“, – apie svarbiausią praėjusių metų socialinį projektą pasakoja „Arimex“ pardavimų vadovas Skandinavijos šalims Raimundas Tursa, rūpinęsis projekto statybos darbais.

„Arimex“ komanda džiaugiasi, jog ši iniciatyva dar labiau suvienijo visą komandą.

Su ARIMEX 2022 m. socialinės atsakomybės apžvalga galite susipažinti čia (versija anglų k. čia).