28
Kovo 2022

ARIMEX socialinės atsakomybės istorija 2021

Tęsdama kasmetinę tradiciją, ARIMEX pristatė 2021-ųjų metų socialinės atsakomybės apžvalgą, kurioje pateikiami svarbiausi įvykiai įmonės atsakingos veiklos srityje. 2021-iais įmonė didžiausią pokytį įgyvendino užtikrindama aukščiausią produkcijos ir veiklos procesų kokybę, veikdama visuomenės sveikatinimo ir aplinkai draugiško vartojimo srityse.  

„Tvarus ir atsakingas mąstymas jau 27-erius metus yra mūsų įmonės kultūros ir vertybių pamatas – siekiame kurti ir puoselėti sveikesnę ir laimingesnę visuomenę bei aplinką, kurioje veikiame. Praėję metai nebuvo išimtis – įgyvendinome svarbių pokyčių tose veiklos srityse, kur mūsų lyderystė svarbiausia. Šiandien pasaulis kasdien įrodo, kad vienybė yra stiprybė ir didžiausia jėga, todėl galime didžiuotis, kad esame ta įmonė, kuri jau ištisus dešimtmečius kryptingai ir nuosekliai sutelkia visas pastangas dėl rytojaus, kuriame būtų gera gyventi“, – apie vertybes, kuriomis gyvena „Arimex“, pasakoja įmonės  įkūrėjas ir vadovas Arnas Jurskis.

2021-iais įmonė atsakingą veiklą vykdė remdamasi Jungtinių tautų Darnaus vystymosi tikslais, prioritetinėmis sritimis išskirdama produkcijos ir veiklos procesų kokybę, visuomenės sveikatinimą, aplinkai draugiškas vartojimą ir ekonominio stabilumo užtikrinimą.

Prioritetas – kokybė

Aukščiausia produkcijos kokybė išliko svarbiausiu „Arimex“ prioritetu. Vienas svarbiausių sprendimų – 2021 m. parduotuvių lentynose visa vartotojus pasiekianti „Arimex“ produkcija – be pridėtinio cukraus: „Anksčiau džiovinti vaisiai asocijuodavosi su dideliu pridėtinio cukraus kiekiu, tačiau šiandien įmonės siūlomoje produkcijoje jo nėra – investavome į procesų patobulinimą ir vaisius šiandien saldiname natūraliose vaisių sultyse, tokiu būdu tiesiogiai prisidėdami prie visuomenės sveikatingumo gerinimo“, – sako A. Jurskis. 

Svarbų pokytį įmonė įgyvendino  tvaraus riešutų vartojimo srityje – pirmą kartą „Arimex“ iniciatyva prekybos tinkle RIMI buvo įgyvendintas pilotinis plastikinių maišelių mažinimo projektas, kurio metu 5000 pastikinių maišelių pakeitė pagaminti iš perdirbto popieriaus.

Pernai metais įmonės įsipareigojimus maisto saugai, atitinkančius geriausias pasaulines praktikas, patvirtino ir suteiktas aukščiausias BRCGS AA lygio sertifikavimo standartas. Šį standartą įmonė išlaiko jau daugiau nei 13 metų.

Tvari verslo ekosistema

Vienas svarbiausių 2021-ųjų metų projektų buvo skirtas tvarios verslo ekosistemos vystymui. Ypač didelis indėlis skirtas socialinei pagalbai žaliavos tiekėjams: „Vietnamas ar Bolivija – tai ne vien egzotiški riešutų kilmės šalių pavadinimai, pirmiausia – tai vietos žmonės, kurių nuoširdaus ir ilgo darbo dėka „Arimex“ produktai atkeliauja ant mūsų stalo“, – atsakingą veiklą tiekimo grandinėje pristato vadovas A. Jurskis.

Pernai įgyvendinti du svarbūs socialiniai projektai, kurių metu Vietnamo riešutų plantacijose, iš kur atkeliauja anakardžiai, dirbantiems žmonėms „Arimex“ pastatė 15 namų – iš medinių lentų suręsti būstai, kuriuose neužtikrinamos net minimalios higienos sąlygos, įmonės lėšomis buvo pakeisti į 63 kvadratinių metrų ploto namus su svarbiausiais patogumais.

Tuo tarpu Bolivijoje San Chosė provincijoje (iš čia atkeliauja brazilinės bertoletijos) buvo įsteigtas paramos fondas ir drauge su organizacija „Sustainable Bolivia“ pastatytas geriamojo vandens bokštas, kuris užtikrina tekančio vandens tiekimą vietos gyventojams. „Tai padeda kovoti su rimtomis miestelio gyventojų sveikatos problemomis – mūsų pastangos gyvenimo kokybę padėjo pagerinti maždaug 180-čiai vietinių žmonių”, – rezultatais dalijasi A. Jurskis.

Sveikesnė visuomenė

2021-ieji pasižymėjo svariu „Arimex“ indėliu ugdant visuomenės sveikos gyvensenos įpročius. 

Ypač didelis dėmesys skirtas edukacijai: visuomenei paskelbta apie 100 publikacijų žiniasklaidoje kokybiškos mitybos ir sveikos gyvensenos temomis; inicijuotas nacionalinis projektas šalies mokyklose, kurio metu 3000 šalies moksleivių pasiekė informacija apie sveikesnį užkandžiavimą. Pernai metais „Arimex“ rėmė 7 šalies sporto federacijas –įgyvendinta daugiau nei 100 aktyvios gyvensenos iniciatyvų, kuriose sudalyvavo daugiau nei 20 500 žmonių.

Toliau sėkmingai tęstas įdirbis ir gerinant įmonės darbuotojų darbo sąlygas didžiausias pastangas nukreipiant į tris sritis: sveika ir saugi darbo aplinka, emocinė ir fizinė sveikata, sąžiningas darbo užmokestis ir lygios galimybės.

Filantropijos tradicijos

2021-ieji buvo įsimintini ir įmonės vadovo Arno Jurskio filantropinėms veikloms. „Arimex” vadovas Vilniuje atidarė Adomo Galdiko muziejų, kuriame saugoma daugiau nei 260 vieno žymiausių Lietuvos dailininko, Adomo Galdiko, kūrinių, priklausančių privačiai A. Jurskio kolekcijai. Atidarius muziejų jie pirmą kartą tapo prieinami Lietuvos visuomenei. Taip pat vadovo sukaupta riešutų gliaudyklių kolekcija - 10 000 gliaudyklių - buvo pasiekė Gineso rekordą ir tapo didžiausia pasaulyje. Per 20 metų surinktas gliaudykles „Arimex” vadovas padovanos Lietuvai, Vilniuje atidarydamas „Gliaudyklių muziejų“.

„Šiandien galime didžiuotis, kad įsigydami kiekvieną mūsų produkto pakelį vartotojai žengia žingsnį į gražesnį pasaulį, kuriame gera gyventi. Juk rinkdamasis „Arimex“ produkciją darai gera tiek sau, maitindamasis sveikai ir kokybiškai, tiek ir savo aplinkai, nes tokiu būdu palaikai mūsų socialinės atsakomybės iniciatyvas, kurias įgyvendiname visoje tiekimo grandinėje“, – šypsosi įmonės vadovas. A Jurskis akcentuoja, kad vartotojų ir partnerių palaikymas šiame kelyje labai svarbus: „Galimybė judėti tvaraus veikimo linkme mums sukuria stiprų užnugarį, leidžiantį būti kūrėjais siekiant rezultato, kurį paliksime ateities kartoms“, – priduria A.Jurskis.

Su ARIMEX socialinės atsakomybės apžvalga galite susipažinti čia (versija anglų k. čia).